Tag Archive | uykuda Yılan görmek

Rüyada Yılan görmek

Rüyada yılan rastlamak her çeşitli düşman demektir .
Çok zehirli oldukları malum engerek , kobra , benzeri yılanları rastlamak çok hepten riskli düşman demektir .
Cafer görmek i Sadık’a ( RA ) yönelik , rüyada yılan rastlamak on biçimde deyim olunur; Gizli düşmanlık , geçim , selamet , devlet , emirlik , devlet , eş , evlat , vefat ve sel demektir .
Rüyada yılanı hanede rastlamak düşmanın sizlere kötülük yapacağına yorumlanır . Bu rüya karı: kocanın kavga etmesine işaret eder .
Rüyada yılan rastlamak , iş hayatınızda gayet kolay değil sorunlarla karşılaşarak bunları çözmek amaçlı tüm gücünüzü meydana koymak zorunda kalacağınıza yorumlanır .
Vücudunun rastgele bir yerinden yılan çıktığını rastlamak aile fertlerinden birinin düşmanlığına yorumlanır .
Ağızdan yılan çıkması berbat söz söyleyerek bundan kayıp görmeye işarettir .
Yastık veya yatağı üstünde yılan öldürmek bireyin vefat etmesine . Boğazından yılan çıkıp toprağa girdiğini rastlamak ecelinin yaklaşmasına işarettir .
Bir yılan öldürdüğünüzü rastlamak , sizlere baygınlık inşa etmek talep eden kimi kimselere rağmen kesinlikle bir yengi kazanacağınıza ve tekrar sizlere yaklaşmaya yüreklilik edemeyeceklerine yorumlanır .
Yeşil yılan inanç düşmanına , çevresinde yılanlar rastlamak yakınlarının düşmanlığına , onların sokamaması kayıp verememelerine , yılandan korkmak düşman şerrinden güvenilir olmaya , hanede görülen yılan hanedeki düşmana , hariçte görülen yılan dışarıdaki düşmana yorumlanır .
Yılan eti yediğinizi rastlamak , her giriştiğiniz işten kârla çıkacağınıza , zehirsiz ve zararsız bir yılan rastlamak , hiç ümit etmediğiniz bir yakınınızdan yok yere zehir benzeri sözler işiteceğinize yorulur .
Yılanın kendisine iyi bir söz söylediğini gören , düşman ile barışır .
Etrafında toplu pekçok yılanlar rastlamak , akrabasının kendisine düşman olduklarına; bunların kendini soktuğunu rastlamak , onlardan kayıp göreceğine; sokmaması , zararı dokunmayacağına delalet eder .
Rüyasında tırnaklı , pençeleri ve boynuzları meydana gelen yılan rastlamak , gayet şerli kocaman bir düşmana işarettir . Bir yılandan korktuğunu gören , düşman şerrinden güvenilir olabilir . Bir yılan görüp korkmadığı takdirde ondan kaçtığını gören , kederlenir .
Cabir’ül Mağribî’ye yönelik , düşlerinde burnundan , memesinden cinsi uzuvlarından yılan çıktığını görenin evladı kendisine düşman olabilir . Yılanın kulağından , göbeğinden veya ağzından çıktığını rastlamak , ev vatandaşının düşü görene düşman olduklarına delalet eder .
Birbirleriyle kavga eden 2 yılan rastlamak , berbat ruhlu bir bayanın ( erkeğin ) ağına düşerek çok ıstıraplı günler yaşayacağınıza işarettir .
Bir yılanla uğraştığını gören , düşmanıyla kavga eder , kendini bir yılanın soktuğunu gören , düşmanından kayıp görür .
Bir ev yılanı gören , düşman şerrinden uzak kalır . Bir yılanı kesip parçaladığını gören , düşmanından öcünü almış olabilir . Bir yılan beslediğini ve ondan korkmadığını gören , kocaman bir mevkie ulaşır . Rüyada kocaman bir yılan rastlamak , düşmana işarettir . Düşlerinde ağzına bir yılan girdiğini gören , kocaman bir ilim sahibi olabilir .
Ebu Sait El görmek Vaiz’e yönelik , karayılanı rastlamak eşya edinmeye; su yılanı rastlamak , hatırı sayılan biriyle arkadaşlığa; ejderha rastlamak , kuvvetinin ve kudretinin artmasına delalet eder . Düşlerinde bir yılanın uçarak dik bir yere çıktığını gören , sevinir; bir yere gökten bir yılan düştüğünü rastlamak , o yerin idarecisinin ölümüne işarettir .
Başının üstünde yılan gören , devlet makamlarınca itibarlı sayılır . Yılanlarla dolu bir koltuk rastlamak , Müslümanlara rağmen düşmanlığa yorumlanır .
Bir yabancı rivayete yönelik de:
Rüyada iri ve uzunca yılan rastlamak , korkuya işarettir . Bazen de , iri ve uzunca yılan , aile , kadın ve evlattan düşmanlığa işarettir . Bazen de , bu rüya , yaramaz , korkunç ve şerli komşuya işarettir . İri ve uzunca bir yılana sahip olduğunu gören kimse kocaman bir saltanata nail olabilir . Rüyada yılan , bir düşman yahut bir devlet veya , bir hazine veya bir kadın yahut da bir çocuktur .
Siyah yılan , hile ve yaramazlığı cihetiyle düşmanının en şiddetlisidir . Yılanın beyazı , fit ve kuvvetsiz düşmandır . Bir kimse rüyada , yılanı deliğinden girip çıktığını görse , o kimseyi mahzun edecek şeytanın tasallutuna işarettir .
Bir yılanın süzülerek sizlere gerçek yaklaştığını rastlamak , düşmanlarınızın sizi yere sermek amaçlı bir tuzak hazırlamakta olduklarına delalettir .
Yılanın ucu keskin dişleri düşmanın kuvvetidir . Bizzat evinin yılanlarla dolduğunu ve onlardan korkmadığını görse , o kimse bizzat evinde nefsine düşkün vatandaşları ve Müslüman düşmanlarını görür . Rüyada görülen su yılanları maldır .