islami rüya tabirleri
Gördügünüz rüyayı herkeze anlatmayın derler. Çünkü anlattığınız kiş, o rüyayayı hayra yoracak mı önce onu düşünmelisiniz. Peygamber Efendimizin tavsiyesine uymak ve böylece yüce Mevla’mızın izni ile gelmesi muhtemel sıkıntılardan kurtulmak olacaktır. Peygamber Efendimiz bir hadis i şerifinde şöyle buyurmaktadır.   Kötü rüya gören uyanınca sol tarafına üç defa tükürüp, şeytanın şerrinden Allah’ü teâlâya sığınsın. Bu takdirde rüya, ona zarar vermez.”

Peygamber efendimizin bu hadis i şerifimde anladığımız kadar kötü rüyalar görüldüğü taktirde hem sıkıntıdan kurtulmak hemde sıkıntıya uğramamak için sabah kalktığımızda sol tarafımıza üç defa tükürmek olacaktır. Bazı durumlarda rüyalar uyanır uyanmak aklımıza gelmemekte ve gün içinde aklımıza gelmektedir. Sayet aaklınıza gelirse solumuza üç defa tükürmek faydalı olacaktır.

Rüya tabirleri rastgele heryerede inanmalı. Tercihiniz kaynağı yüksek  islami rüya tabirleri olmalı. Rastgele farklı farklı rüya tabiri kitaplarinin karıştırması olanlara itibar etmeyiniz. Gördügünüz rüyanın tabirini dogru bir şekilde öğrenmek için bizi takip ediniz. Diyanet rüya tabirleri size en doğru kaynağı büyük bir titizlikle sunmaya çalışmaktadır.

Ebu Said el Hudri (r.a.)’den rivayetle Peygamber (s.a.v)’den şöyle buyurmuştur: “Herhangi biriniz sevdiği bir rüya görürse o Allah’tandır. Allah’a hamdetsin ve gördüğünü anlatsın. Hoşlanmadığı cins bir rüya görürse bu şeytandandır onun şerrinden Allah’a sığınsın ve onu hiçkimseye anlatmasın böylece o rüya ona zarar vermez.” (Buhârî, Ta’bir: 27)

Bir rüya görülünce yapılacak en güzel şey görmüş olduğumuz rüya bize kötü bir rüya gibi gözükse de hayır olması için dua etmektir.

Rüyalarinizi bize yazabilir ve tabirini bulamadığınız terimleri sorabilirsiniz. Büyük bir hassasiyetle arastirma yapip en dogru tabiri size sunmaya çalışmaya devam edecegiz

sayfamızda sadece diyanet rüya değil diğer popüler rüya tabirlerine de yer verilmiştir. Rüyanizi tabir ederken yorumlarken öncelikli seçtiğiniz tabir kitabına göre yapmanız daha sağlıklı olacaktir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir