Archives

Rüyada zayi etmek telef Görmek


Rüyada zayi etmek ( telef ) görmek

Sözlük 2: Rüyada güzel bir şeyi zayi ettiğini gören, bulunduğu bir hayrı ifsat eder. Yahut, şehadet ve ahdini bozar. Ya da layıkı olmayan bir kızla evlenir.Eğer altın veya gümüşten yapılmış bir şeyi zayi ederse, kötü bir söz söyler. Bazen de bir şeyi telef etmek kine işarettir.


Rüyada Zilka de Görmek


Rüyada Zilka’de görmek

Sözlük 3: Bu ayda görülen rüya bolluğa ve berekete işaret ederse; rüya sahibine misafirliğe gitmemesi tavsiye edilir. Eğer rüya keder ve üzüntüye delalet ederse; rüya sahibinin mukim halinde kendisine hâ­kim olarak her türlü kötülük ve günah işlemekten sakınması tavsiye edilir.


Rüyada zeberced Görmek


Rüyada zeberced görmek

Sözlük 1: Zümrüde benzeyen bu değerli taşı görmek dindar, akıllı, cesaret ehli ve asil kimseye, doğru söze, temiz ve helal mala delalet eder. (Ayrıca Bakınız; taş.)
Sözlük 2: Rüyada görülen zeberced, temiz, şecaatlı, doğru, dindar, takva sahibi ve asıllı kimseye işarettir.


Rüyada zetin Görmek


Rüyada zetin görmek

Sözlük 1: Mal ve eşyaya, kolay elde edilen rızka, mutluluk içinde bol geçime; günahkar için iman nuruna, hidayete, ilme ve irfana, çocuklar için zekaya; Ham zeytin üzüntü, şiddet ve borca, Sarı renkli zeytin dinde üzüntü ve kedere; Zeytin ağacı eş ve çocukları içiin mübarek ve hayırlı kimseye, şerefli bir kadına, ileride yönetici olacak çocuğa ya da yüksek mevkiye delalet eder.